NENECHTE SE ZMANIPULOVAT

NENECHTE SE ZMANIPULOVAT

NENECHTE SE ZMANIPULOVAT

Kurz sebeobrany proti manipulátorům

Máte dojem, že vámi váš partner, šéf nebo kamarád manipuluje? Dosáhne vždy svého bez ohledu na váš názor? Přiměje vás dělat věci, které byste o své vůli nedělali? Vzbuzuje ve vás pocit nekompetentnosti a viny za pomyslná pochybení?

Ačkoli každý z nás používá v životě občas manipulativní chování, někteří jedinci jsou v manipulaci mistři a dokáží ji používat zcela záměrně. V každé situaci se snaží být lepší, získat převahu, přesvědčit vás o své pravdě a přimět vás ke svému účelu.

Naučte se rozpoznat manipulátora a účinně se mu bránit

Manipulátor přitom často vůbec nepůsobí nepříjemným dojmem. Může to být i velice milý člověk. Dokáže si vás získat lichotkami, vzbuzováním soucitu nebo viny a že jste se stali obětí manipulace často zjistíte až po ukončení konverzace, kdy váš protějšek opět dosáhl svého. Většinou má také velmi dobré vyjadřovací schopnosti. Umí na sebe vršit zdánlivě logické argumenty, překrucovat výroky a obecné pravdy ve svůj prospěch, až vás dokonale zmate.

Není přitom nutné nechat sebou manipulovat. V semináři si osvojíte jednoduchý postup, jak snadno rozpoznat manipulátora. A naučíte se používat techniky, jak se manipulaci účinně bránit.

Co se na semináři naučíte?

– zjistíte, jak rozpoznat manipulaci,
– pochopíte, kdy už se jedná o manipulaci a kdy ještě o argumentaci,
– seznámíte se s typologií manipulátorů,
– naučíte se konkrétní techniky, jak manipulátorům odolat,
– dozvíte se, jakou roli při obraně proti manipulaci hraje naše ego, strach a touha, a jak při obraně proti manipulaci pracovat se svými emocemi.

Kdo seminář vede?

Reference lektora

Reakce účastníka semináře


Termíny, místa konání a cena semináře

Datum Čas Místo Cena
plánujeme nový termín 18:00 – 21:00 hodin Centrum METIS CONSULT, Klimentská 50, Praha 1 (mapa) cena při platbě převodem 599,- Kč / cena při platbě v hotovosti 799,- Kč

Máte zájem zúčastnit se semináře, ale nevyhovují Vám termíny? Vyplňte přihlášku níže a jako termín vyberte „Chci být informován o dalších termínech“. Zašleme Vám upozornění o dalších datech konání semináře.

Přihláška

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání objednávky.