SEBEDŮVĚRA A JEJÍ VLIV NA VZTAHY

SEBEDŮVĚRA A JEJÍ VLIV NA VZTAHY

SEBEDŮVĚRA A JEJÍ VLIV NA VZTAHY

Jak se zbavit vnitřních pochybností o sobě a prožívat zdravější vztahy

Nízké sebevědomí vychází z vnitřních pochybností, které vznikají většinou ještě v dětství či dospívání. Mezi hlavní vnitřní strachy patří pocity, že jsme nezajímaví, neschopní, nedůležití, bezmocní, že nás ostatní nebudou mít rádi a my zůstaneme opuštění. V dospělém životě se tyto strachy snažíme potlačit a navenek se nám to často i docela daří. Jenže nevědomě nás ovlivňují dál. Negativně se to pak nejčastěji projevuje v partnerských vztazích, ale třeba i ve vztazích ke kolegům, dětem, přátelům.

Své strachy často ani nevnímáme. Nevědomě jsme se totiž naučili používat různé obranné mechanismy, které naše pochyby překrývají. Často se tak dostáváme z jednoho extrému do druhého. Máme-li například strach, že jsme nedůležití, můžeme si na základě toho hledat vedoucí pozice nebo se starat přehnaně o druhé, abychom si navodili pocit nepostradatelnosti. Kdo by pak za maskou drsného šéfa hledal člověka zmítaného pochybami, že? Máme-li strach, že jsme sobečtí, začneme se nevědomě příliš věnovat druhým, obětujeme jim svůj čas, finance, bojíme se je v čemkoli odmítnout.

Odkryjte své vnitřní strachy a přestaňte opakovat nefunkční vzorce

Máte strach říci „NE“? Máte pocit, že musíte u všeho být, že musíte všechno stihnout, být ve všem dokonalí? Může to být první signál toho, že se bojíte, aby se vám nepotvrdila vaše vnitřní obava o sobě samých. Čím více používáte tyto nevědomé obranné mechanismy, tím víc budete v životě nespokojení. A tím víc také budete opakovat nezdravé vztahy v soukromém i pracovním životě.

Na semináři se naučíte odkrýt za obrannými mechanismy konkrétní strachy, které vás v životě ovlivňují. Pochopíte, jak tyto vzorce ovlivňují váš život, a naučíte se, jak je můžete změnit, abyste mohli prožívat harmoničtější vztahy.

Co se na semináři naučíte?

– rozpoznáte své vlastní strachy,
– zjistíte, jak vás ovlivňují,
– pochopíte, jakým způsobem se promítají do vašich vztahů,
– naučíte se, jak svým vnitřním pochybnostem čelit,
– najdete cestu, jak změnit nechtěné vzorce chování a jak prožívat zdravější vztahy.

Kdo seminář vede?

Reference na kurzy lektorky

Termíny, místa konání a cena semináře

Datum Čas Místo Cena
plánujeme nový termín 18:00 – 21:00 hodin Centrum METIS CONSULT, Klimentská 50, Praha 1 (mapa) cena při včasné rezervaci do 13.6. a platbě převodem 599,-Kč/ běžná cena 799,- Kč

Máte zájem zúčastnit se semináře, ale nevyhovují Vám termíny? Vyplňte přihlášku níže a jako termín vyberte „Chci být informován o dalších termínech“. Zašleme Vám upozornění o dalších datech konání semináře.

Přihláška

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
Potvrzení rezervace a platební údaje Vám zašleme během krátké doby po odeslání objednávky.